agencja reklamy wizualnej

Agencja Reklamowa B6

"Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku.

Nikt, poza nami nie wie, co robimy."

                                                           Stuart Henderson

     W erze konsumpcjonizmu, w której żyjemy, konsumenci dążą do zaspokajania potrzeb, natomiast przedsiębiorcy do zaspokajania potrzeb konsumentów.

Wszystko byłoby proste gdyby nie fakt, że producentów na rynku są tysiące i każdy z nich walczy o klienta.

Walka ta przybiera różne postacie, wojny cenowe, promocje, gratisy, reklamy z przekazem podprogowym, manipulacje, walka o miejsce na półce, walka o czas na antenie, walka o fanów na facebooku itd.

Im firma większa, tym łatwiej jest rywalizować; wysokie  budżety, sztaby specjalistów, marketingowcy i PR-owcy. 

Co zrobić w sytuacji gdy firma jest mniejsza i zatrudnia, piętnastu bądź pięciu pracowników?

Skąd czerpać wiedzę i kapitał na realizacje swoich celów?  

 

W jaki sposób konkurować z liderami na rynku, mając do dyspozycji kilka tysięcy, a czasem nawet kilkaset złotych? 

Co robi agencja reklamowa b6?

Tworzymy, planujemy i realizujemy strategie reklamowe

Produkujemy reklamy.

Z kim?

Pracowaliśmy dla: Kompania Piwowarska, Orange, Lidl, Tesco, Kaufland, Polo Market, InterMarche, BricoMarche, Pandora, Plus GSM, PGNiG, SuperPharm, Dr Irena Eris, Konspol, Hellerman Tyton, Euco, Grupa CSV.   

B6 to....

Agencja reklamowa wspierająca przedsiębiorców od momentu planowania biznesu po wprowadzenie i tworzenie kampanii promocyjnych. 

 

Jak możemy ci pomóc?

identyfikacja wizualna

Opracujemy identyfikacją wizualną twojej firmy. 

Firma chcąca zdobyć pozycje lidera rynkowego powinna posiadać spójną identyfikację wizualną, która nada jej działalności profesjonalizmu. 

 

Opracowujemy:

-logotyp

-indywidualną czcionkę

-odpowiednią kolorystkę

-oznakowanie firmy

-szatę zewnętrzną materiałów promocyjnych

 

strategie
reklamowe

Od reklamy wszystko się zaczyna, to dzięki niej twoi klienci dowiedzą się o twojej działalności. 

W skład naszych działań wchodzą:

-opracowanie strategi promocji i budżetu

-stworzenie strony internetowej

-pozycjonowanie

-stworzenie i obsługa kanałów social media

-internetowe kampanie promocyjne

-tradycyjne kampanie reklamowe

-marketing szeptany

-e-mail marketing

 

baza wiedzy

Zapoznaj się z podstawowymi informacji z zakresu marketingu i promocji. 

 

Co musisz wiedzieć?

Co świadomy przedsiębiorca musi wiedzieć o promowaniu firmy

Reklama jest takim samym kosztem jak czynsz, ZUS, rachunki za energie elektryczną, telefony czy internet. Z taką różnicą, że nakłady na reklamę przekładają się bezpośrednio na ilość klientów. 

Początkowe inwestycje reklamowe na stworzenie identyfikacji wizualnej (logo, szyldy, strona www) są ważne, jednak to tylko kropla w morzu działań jakie należy wykonać by wypromować firmę.

Zobacz poniżej jak w praktyce wygląda skuteczna promocja marki z pomocą agencji reklamowej.  

 

Przykład:

Patrycja jest świeżo upieczoną fryzjerką, która zamierza otworzyć swój sal.

Salon otwarty będzie w miejscowości Słupca, małym mieście, gdzie żyje 17 tysięcy mieszkańców. Cel główny fryzjerki jest prosty obsłużyć 120 klientów miesięcznie. 

W tym celu fryzjerka (od strony marketingowej) rozpoczęła następujące działania:

- wystrój lokalu - Agencje reklamowe współpracują z architektami wnętrz i wspólnie tworzą aranżację lokali usługowych. Wystrój salonu to element wizerunku firmy, gdyż sprzedaż usług i wykonywane usługi są w tym samym miejscu. Minimalistyczny wystrój salonu nada mu prestiżu i profesjonalizmu.

identyfikacja wizualna - Promując nową markę wszystko musi być spójne. Wystrój lokalu, oznakowanie firmy (szyld) wizytówki, foldery reklamowe, kolorystyka czy odzież pracowników, połączenie dopiero tych wszystkich szczegółów daje obraz profesjonalizmu. 

- strona internetowa - Strona jest narzędziem nie tyle informacyjnym co sprzedażowym. Jesteśmy wzrokowcami i niestety, ale jak klientowi nie spodoba się nasza strona to nie spędzi na niej nawet 4 sekund.

- pozycjonowanie - żeby klienci weszli na naszą stronę internetową musz ja znaleźć, zazwyczaj szukając w google wpisują np. salon fryzjerski słupca. Jeśli nasza strona ma się znaleźć pod tym hasłem, to należy ją wypozycjonować. Pozycjonowanie to długofalowe działanie, które zajmuje od kilku do kilkunastu miesięcy, ale w które warto zainwestować, bo wysokie miejsce w wyszukiwarce przekłada się na ilość klientów.

- social media - Patrycje postanowiła, że będzie się również reklamować w mediach społecznościowych. Agencja reklamowa założyła jej firmowe konta na portalach takich jak: pinterest, facebook, instagram snapchat, twitter i codziennie w klienta imieniu publikuje różne informacje.

- reklama internetowa - promocje internetową obejmują takie działania jak:

- stworzenie firmowej wizytówki w bazach firm 

- założenie firmowych kont na najważniejszych stronach internetowych 

- reklama linków sponsorowanych AdWords

- mailing

Reklama to nie wydrukowanie wizytówek, rozniesienie ulotek czy zameldowanie się na mapach Google. Reklama to długoterminowa praca. Praca nad stroną, nad kampaniami internetowymi, to także przemyślany wystrój salonu, sklepu, jak i jakość obsługi pracowników pierwszego kontaktu z klientem. Agencja reklamowa B6 doskonale to wie, dlatego działamy na terenie wielu miast, m.in. Konin, Września, Gniezno, Słupca.

Połączenie tych działań radykalnie podnosi wartość firmy w oczach klienta. 

Ma to o tyle istotne znaczenie, że klient za jakość chętnie zapłaci

Nowo powstały bar kebab posiadający spójny przekaz marketingowy zamiast kształtować swoją politykę cenową na poziomie konkurencji, powinien ustalić ceny na poziomie wyższym niż konkurencja. 

Zaoferować klientom w zamian najwyższą jakość obsługi poprzez zawsze serdecznych i uśmiechniętych  sprzedawców, czy dokładanie do zamówienia czegoś ekstra np. bułeczki, którą sami wypieczecie.  

Wszystkie wykonane przez naszych pracowników formy reklamy można wydrukować na maszynach umieszczonych w naszej drukarni wielkoformatowej. Za projekty odpowiada dział graficzny naszej agencji. 

 

KONTAKT

ul. 3 maja 15

62-400 Słupca